Herní úroveň

Tápete, na jaký trénink beachvolejbalu se zapsat? Jestli už stačíte na páteční volnou hru, nebo jestli si  troufnout na turnaj? Poradíme vám, jaké dovednosti byste měli na danou úroveň hry a tréninku ovládat, abyste se cítili komfortně a zároveň si i vaši spoluhráči dobře zahráli. Beachvolejbal je prostě týmový sport :)

Vždy si můžete domluvit individuální trénink.

Začátečníci

Začátečník má jen malou, nebo žádnou zkušenost s beachvolejbalem. Patří sem i skupina věčných začátečníků, kteří sice chodí trénovat delší dobu, ale ne příliš pravidelně a tak základy stále neovládají úplně dobře. Pokud si nejste svou úrovní jistí, je dobré začít v začátečnících, tím nic nezkazíte.

Co se budeš učit: Na tréninku se budete věnovat herní činnosti jednotlivce, správnému volejbalovému postoji a pohybu v písku, technice odbytí obouruč vrchem, spodem a lobu. Nejdříve se musíte naučit správně pracovat s míčem, abyste ho následně dokázali udržet ve hře.

Kam se hlásit: Tréninky pro začátečníky a beachkempy, které jsou vypsané i pro začátečníky.


Mírně pokročilí

Mírně pokročilý hráč již dobře ovládá herní činnost jednotlivce a má míč pod kontrolou. Dokáže udržet míč ve hře, hrát se spoluhráčem na tři údery a zvládá pohyb v poli. Mírně pokročilý hráč zvládne trénovat různá herní cvičení tak, aby se hra příliš často nepřerušovala a cvičení bylo plynulé.

Co se budeš učit: Na tréninku se již mimo dalšího zlepšování techniky všech úderů věnujete více pohybu v poli a zaměřujete se na nácvik různých herních situací. Pro mírně pokročilé hráče je již vhodná páteční volná hra a také různé celodenní a víkendové beachkemby.

Kam se hlásit: Tréninky pro mírně pokročilé, amatérské turnaje, páteční volné hry a beachkempy.


Pokročilí

Do kategorie pokročilí se řadí komplexní hráči, kteří již skvěle ovládají techniku všech úderů a pohyb v poli tak, abychom už nemuseli řešit herní činnost jednotlivce.

Co se budeš tedy učit?

Tréninky jsou hodně herní, zaměřené na herní činnost dvojice, zdokonalování kontroly míče, nácvik herních situací a taktiku hry. Pro pokročilé hráče jsou již vhodné uzavřené tréninkové skupiny či individuální tréninky, které jsou zaměřené dle žádosti klienta na danou herní činnost.

Kam se hlásit: Tréninky pro pokročilé a uzavřené individuální tréninky, open turnaje, páteční volné hry a beachkempy.