O mně

ONDŘEJ MICHÁLEK

Volejbalu se věnuji už přes 30 let. Šestkový volejbal jsem hrál profesionálně 15 sezon a za tu dobu jsem působil v mnoha českých i zahraničních klubech. Nyní se přes 10 let věnuji beachvolejbalu v roli trenéra, organizátora a občasného amatérského hráče :)

Beachvolejbal jsem vždy vnímal jako sport pro neúspěšné šestkaře :) Jsem rád, že jsem dostal příležitost se s ním seznámit a poslední roky mi beach ukázaly v úplně jiném světle. Jde o náročný a komplexní sport pro vrcholové hráče a o úžasný sport pro začátečníky a amatérské hráče, kteří mají možnost, bez ohledu na úroveň, být v kontaktu s míčem a mít dobrý pocit ze hry. 


VOLEJBALOVÁ KARIÉRA

K šestkovému volejbalu mě přivedli rodiče, od mala jsem s nimi jezdil po turnajích a z lavičky sledoval všechny zápasy. Už na střední škole jsem podepsal první smlouvu s volejbalovým klubem Nymburk. Zajímavá zkušenost pro mne byla sezona v Bratislavě a v Kyperském klubu Nea Salamina Famagusta, ale můj volejbalový život je spojený hlavně s Aerem Odolena voda a Benátkami nad Jizerou. 

ANGAŽMÁ

Nymburk, Tábor, Odolena Voda, VKP Bratislava, Perštejn, Opava, JIHOSTROJ Č.Budějovice, Famagusta (Kypr), DHL Ostrava, Tirol Innsbruck (Rakousko), Benátky nad Jizerou

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

15 sezon profesionální hráč volejbalu, juniorská reprezantace, 2x vícemistr republiky (Aero Odolena Voda,DHL Ostrava), 3x mistr republiky ve volejbale na antuce.PROFESE TRENÉRA

Po ukončení volejbalové kariéry jsem začal působit jako šéftrenér Beachklubu Ládví. Během 6ti let jsem vybudoval největší mládežnický volejbalový oddíl v Praze. Stejně tak jsem zakládal a po 6 let vedl beachvolejbalový areál na Vítkově. Nyní působím v Prague Beach Team ve Střešovicích.

Mimo tréninky mládeže i dospělých jsem organizoval sportovní akce jako Mistrovství republiky, Olympiáda pro seniory, klubové turnaje, soustředění pro mládež, beachkempy v Itálii, prodloužené víkendy a firemní akce.

Patřím k zastáncům myšlenky, že volejbal je jen jeden a rozdíly jsou pouze nadstavbou, která pomáhá beachvolejbalistům zjednodušit hru. Tím se snažím řídit při svých trénincích. 

TRENÉRSKÁ KVALIFIKACE

  • trenér III. třídy pro šestkový volejbal
  • akreditovaný trenér beachvolejbalu II.třídy
  • akreditovaný rozhodčí
  • masér pro sportovní a rekondiční masáže